1825J5K00220KCT
detaildesc
1825J5K00220KCT
Knowles Syfer
Product No:
1825J5K00220KCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 22PF 5KV C0G/NP0 1825
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Base Product Number 1825J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C