1825J5K00151JCT
detaildesc
1825J5K00151JCT
Knowles Syfer
Product No:
1825J5K00151JCT
Description:
CAP CER 150PF 5KV C0G/NP0 1825
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Base Product Number 1825J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C