1825J5000683KXT
detaildesc
1825J5000683KXT
Knowles Syfer
Product No:
1825J5000683KXT
Description:
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1825
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.068 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Base Product Number 1825J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C