1825J2K50121KCR
detaildesc
1825J2K50121KCR
Knowles Syfer
Product No:
1825J2K50121KCR
Description:
CAP CER 120PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 120 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Base Product Number 1825J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C