1825J2K50102JCR
detaildesc
1825J2K50102JCR
Knowles Syfer
Product No:
1825J2K50102JCR
Description:
CAP CER 1000PF 2.5KV C0G 1825
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Base Product Number 1825J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C