Home / Ceramic Capacitors / 1812JA250330JCTSY2
1812JA250330JCTSY2
detaildesc
1812JA250330JCTSY2
Knowles Syfer
Product No:
1812JA250330JCTSY2
Description:
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C