1812J6300821GAR
detaildesc
1812J6300821GAR
Knowles Syfer
Product No:
1812J6300821GAR
Description:
CAP CER 820PF 630V C0G/NP0 1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 820 pF
Applications Automotive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C