1812J6300563MXR
detaildesc
1812J6300563MXR
Knowles Syfer
Product No:
1812J6300563MXR
Description:
CAP CER 0.056UF 630V X7R 1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.056 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C