1812J6300122JXR
detaildesc
1812J6300122JXR
Knowles Syfer
Product No:
1812J6300122JXR
Description:
CAP CER 1200PF 630V X7R 1812
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C