1812J5000271JAT
detaildesc
1812J5000271JAT
Knowles Syfer
Product No:
1812J5000271JAT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1812
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 270 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C