1812J3K00390FCT
detaildesc
1812J3K00390FCT
Knowles Syfer
Product No:
1812J3K00390FCT
Description:
CAP CER 39PF 3KV C0G/NP0 1812
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 39 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C