1812J2500150GFT
detaildesc
1812J2500150GFT
Knowles Syfer
Product No:
1812J2500150GFT
Description:
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1812
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 15 pF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number 1812J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C