Home / Ceramic Capacitors / 1812CC221KAT1A\SB
1812CC221KAT1A\SB
detaildesc
1812CC221KAT1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812CC221KAT1A\SB
Description:
CAP CER 220PF 630V X7R 1812
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C