1812CA222JAT1A
detaildesc
1812CA222JAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812CA222JAT1A
Description:
CAP CER 2200PF 630V NP0 1812
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C