Home / Ceramic Capacitors / 1812AC393KAT1A\SB
1812AC393KAT1A\SB
detaildesc
1812AC393KAT1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812AC393KAT1A\SB
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.039 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C