1808SC681KAT3A
detaildesc
1808SC681KAT3A
KYOCERA AVX
Product No:
1808SC681KAT3A
Description:
CAP CER 680PF 1.5KV X7R 1808
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 680 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C