1808JC330MAT1A
detaildesc
1808JC330MAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1808JC330MAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 33PF 4KV X7R 1808
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C