1808J5000104MDR
detaildesc
1808J5000104MDR
Knowles Syfer
Product No:
1808J5000104MDR
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1808
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Base Product Number 1808J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C