1808J3K04P70BCR
detaildesc
1808J3K04P70BCR
Knowles Syfer
Product No:
1808J3K04P70BCR
Description:
CAP CER 4.7PF 3KV C0G/NP0 1808
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 4.7 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Base Product Number 1808J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C