1808J3K00471MXR
detaildesc
1808J3K00471MXR
Knowles Syfer
Product No:
1808J3K00471MXR
Description:
CAP CER 470PF 3KV X7R 1808
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Base Product Number 1808J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C