1808J0250121GFT
detaildesc
1808J0250121GFT
Knowles Syfer
Product No:
1808J0250121GFT
Description:
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 1808
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 120 pF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Base Product Number 1808J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C