1808J0250101FCR
detaildesc
1808J0250101FCR
Knowles Syfer
Product No:
1808J0250101FCR
Description:
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 1808
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Base Product Number 1808J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C