1808GC471KAZ1A
detaildesc
1808GC471KAZ1A
KYOCERA AVX
Product No:
1808GC471KAZ1A
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C