1808CA561JBT9A
detaildesc
1808CA561JBT9A
KYOCERA AVX
Product No:
1808CA561JBT9A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 560PF 630V NP0 1808
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 560 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C