Home / TVS Diodes / 1.5KE110CAHA0G
1.5KE110CAHA0G
detaildesc
1.5KE110CAHA0G
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
1.5KE110CAHA0G
Description:
TVS DIODE 94VWM 152VC DO201
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Package Tape & Box (TB)
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Base Product Number 1.5KE110
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-201
Voltage - Breakdown (Min) 105V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 152V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 94V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A