1527G-110LF
detaildesc
1527G-110LF
Renesas Electronics Corporation
Product No:
1527G-110LF
Package:
16-TSSOP
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOP
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes with Bypass
Type Clock/Frequency Synthesizer, Frequency Generator
Input LVTTL
Output LVCMOS
Series -
Package Tube
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 110MHz
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 1527G
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C