Home / Ceramic Capacitors / 1410Y1000222MCTE03
1410Y1000222MCTE03
detaildesc
1410Y1000222MCTE03
Knowles Syfer
Product No:
1410Y1000222MCTE03
Description:
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1410
Features Low ESL (X2Y), Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Base Product Number 1410Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C