Home / Ceramic Capacitors / 1410J0500204MXRE03
1410J0500204MXRE03
detaildesc
1410J0500204MXRE03
Knowles Syfer
Product No:
1410J0500204MXRE03
Description:
CAP CER 0.2UF 50V X7R 1410
Features Low ESL (X2Y)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.2 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Base Product Number 1410J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C