Home / Ceramic Capacitors / 1410J0250822MCRE03
1410J0250822MCRE03
detaildesc
1410J0250822MCRE03
Knowles Syfer
Product No:
1410J0250822MCRE03
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 1410
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low ESL (X2Y)
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 8200 pF
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1410 (3727 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Base Product Number 1410J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C