1210Y5000153JDT
detaildesc
1210Y5000153JDT
Knowles Syfer
Product No:
1210Y5000153JDT
Description:
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1210
Ratings -
Features Soft Termination, High Temperature
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.015 µF
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number 1210Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C