1210Y2K00222JXR
detaildesc
1210Y2K00222JXR
Knowles Syfer
Product No:
1210Y2K00222JXR
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number 1210Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C