1206Y0500470GQT
detaildesc
1206Y0500470GQT
Knowles Syfer
Product No:
1206Y0500470GQT
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 47 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C