1206J5000102KDT
detaildesc
1206J5000102KDT
Knowles Syfer
Product No:
1206J5000102KDT
Description:
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C