1206J2000180FCR
detaildesc
1206J2000180FCR
Knowles Syfer
Product No:
1206J2000180FCR
Description:
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 18 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C