1206J1K50181JCR
detaildesc
1206J1K50181JCR
Knowles Syfer
Product No:
1206J1K50181JCR
Description:
CAP CER 180PF 1.5KV C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 180 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C