1206J1K50120KCT
detaildesc
1206J1K50120KCT
Knowles Syfer
Product No:
1206J1K50120KCT
Description:
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 12 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C