1206J1K03P30CCR
detaildesc
1206J1K03P30CCR
Knowles Syfer
Product No:
1206J1K03P30CCR
Description:
CAP CER 3.3PF 1KV C0G/NP0 1206
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 3.3 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C