1206J1K01P50BAR
detaildesc
1206J1K01P50BAR
Knowles Syfer
Product No:
1206J1K01P50BAR
Description:
CAP CER 1.5PF 1000V C0G/NP0 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.5 pF
Applications Automotive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C