1206J1K00392KXR
detaildesc
1206J1K00392KXR
Knowles Syfer
Product No:
1206J1K00392KXR
Description:
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3900 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C