1206J1005P60CFT
detaildesc
1206J1005P60CFT
Knowles Syfer
Product No:
1206J1005P60CFT
Description:
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1206
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 5.6 pF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number 1206J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C