0805J0250332JFR
detaildesc
0805J0250332JFR
Knowles Syfer
Product No:
0805J0250332JFR
Description:
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 0805
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications High Reliability
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number 0805J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C