0805J0250222KDR
detaildesc
0805J0250222KDR
Knowles Syfer
Product No:
0805J0250222KDR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0805
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Applications High Reliability
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number 0805J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C