0603ZA560FAT2A
detaildesc
0603ZA560FAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
0603ZA560FAT2A
Description:
CAP CER 56PF 10V NP0 0603
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 56 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C