0603YC122KAT4A
detaildesc
0603YC122KAT4A
KYOCERA AVX
Product No:
0603YC122KAT4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1200PF 16V X7R 0603
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C