0603Y0160100JFT
detaildesc
0603Y0160100JFT
Knowles Syfer
Product No:
0603Y0160100JFT
Description:
CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 0603
Ratings -
Features Soft Termination, High Temperature
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 10 pF
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number 0603Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C