0603Y0100273MXR
detaildesc
0603Y0100273MXR
Knowles Syfer
Product No:
0603Y0100273MXR
Description:
CAP CER 0.027UF 10V X7R 0603
Ratings -
Features Soft Termination, High Temperature
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.027 µF
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number 0603Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C