0603Y0100150KCR
detaildesc
0603Y0100150KCR
Knowles Syfer
Product No:
0603Y0100150KCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 15PF 10V C0G/NP0 0603
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series FlexiCap™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination, High Temperature
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 15 pF
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number 0603Y
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C