0603J2500151JXR
detaildesc
0603J2500151JXR
Knowles Syfer
Product No:
0603J2500151JXR
Description:
CAP CER 150PF 250V X7R 0603
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number 0603J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C