Home / Oscillators / VFXO321-DGEL-120.00MHZ
VFXO321-DGEL-120.00MHZ
detaildesc
VFXO321-DGEL-120.00MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFXO321-DGEL-120.00MHZ
Description:
XTAL OSC XO 120.0000MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 120 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 80mA