Home / Oscillators / VFVX321-DGGL-80.000MHZ
VFVX321-DGGL-80.000MHZ
detaildesc
VFVX321-DGGL-80.000MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFVX321-DGGL-80.000MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
Function Amplitude Control
Frequency 80 MHz
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm